Нова українська школа

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті. НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.

Докладніше

Календар реформи

БІБЛІОТЕКА РЕФОРМИ

Нормативні, наукові, методичні документи щодо реформ

Навчальні програми початкової освіти за концепцією Нової української школи

Матеріали для вчителів початкової освіти – НУЩ

Формування компетентностей у Новій українській школі

Оцінювання в Новій українській школі

Управління школою. Якість освіти. Освітній простір

Відео матеріали про Нову українську школу

Інформаційні матеріали про Нову українську школу

Вивчення концепції Нової української школи на Факультеті педагогічної освіти Львівського національного університету ім.І.Франка

ОНОВЛЕНО!!!! Дистанційна освіта. Інструменти для дистанційної освіти. Додаткові цифрові можливості для проведення уроків

(!НОВЕ) Загальна середня освіта (за концепцією Нової української школи)

(!НОВЕ) Дошкільна освіта за концепцією Нової української школи

Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: порадник для вчителя»

Докладніше

У Пораднику подано матеріал про Державний стандарт загальної початкової освіти, розкрито його концептуальні засади, охарактеризовано чинники забезпечення якості навчального процесу, прокоментовано структурні компоненти формули успіху Нової школи. Посібник містить практичні завдання для вчителів, які допоможуть їм підготувати освітнє середовище, забезпечити різні форми інтегрованого навчання, залучати до педагогічної взаємодії родини дітей, інших партнерів, оцінити власну практику в контексті освітніх новацій, здійснювати моніторинг розвитку учнів. Методичні настанови, алгоритми занять, інших видів діяльності конкретизовано зразками, які подано в Додатках: форма самооцінки вчителя, форма спостереження за навчальним середовищем, форма спостереження за розвитком дитини.

Навчально-методичне забезпечення до підручника “Я досліджую світ”

• Примірний перелік засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів початкової школи (затверджено наказом МОН від 13.02.2018 №137);

• Методичні рекомендації щодо організації освітнього простору Нової української школи (затверджено наказом МОН від 23.03.2018 № 283).

Рекомендації щодо роботи з першокласниками НУШ

Пpo затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання

навчальних досягнень учнів першого класу у Новій українській школі

(Наказ МОН № 924 від 20.08.2018 року)

Про затвердження методичних рекомендацій щодо адаптаційного періоду

для учнів першого класу у Новій українській школі

(Наказ МОН № 923 від 20.08.2018 року)

Електронні підручники для 1-го класу НУШ

Про затвердження методичних рекомендацій щодо заповнення Класного журналу учнів першого класу Нової української школи

Наказ МОН № 1362 від 07.12.2018 року

Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів другого класу

(Наказ МОН № 1154 від 27.08.2019 року)

Посібник “Внутрішня система забезпечення якості освіти: Абетка для директора”.

Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1362 (Наказ МОН № 21 від 09.01.2020 року)

Про затвердження плану заходів з реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі на 2021 рік

Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів третього класу.

(наказ МОН № 1146 від 16 вересня 2020 року)

Типова освітня програма, розроблена під керівництвом Савченко О. Я. 3- 4 клас

Навчальна програма МОВНО-ЛІТЕРАТУРНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ «УКРАЇНСЬКА МОВА» для закладів загальної середньої освіти з російською мовою навчання  3-4 класи

Навчальна програма ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ для закладів загальної середньої освіти з російською мовою навчання  3-4 класи