Готуємось до ДПА

Підсумкова атестація здобувачів початкової освіти здійснюватиметься з метою внутрішнього моніторингу якості освіти у формі підсумкових контрольних робіт з двох предметів: української мови і математики.

Підсумкові контрольні роботи укладатимуть учителі початкових класів за єдиними завданнями для усіх класів паралелі відповідно до орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань. Атестаційні матеріали, що містять підсумкові контрольні роботи з української мови і математики у двох варіантах, має погодити педагогічна рада.

Контрольні роботи будуть проведені на другому чи третьому уроці, окрім понеділка і п'ятниці, а також днів перед і післясвяткових.

Державна підсумкова атестація здобувачів базової середньої освіти здійснюватиметься у письмовій формі з трьох предметів: українська мова, математика та предмета за вибором педагогічної ради.

Завдання для проведення іспитів укладатимуть вчителі школи. Рекомендації Міністерства освіти містять орієнтовні вимоги до змісту атестаційних робіт для учнів 9 класу, яких мають дотримуватись учителі при укладанні завдань контрольних робіт.

Результати іспитів не враховуватимуться при виставленні річних оцінок з предметів, з яких проводилось ДПА.

У 2018 році як оцінки за ДПА для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів буде зараховано результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів (наказ Міністерства освіти і науки України від 31 липня 2017 року № 1103 «Деякі питання проведення в 2018 зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»):

1) українська мова і література (українська мова);

2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;

3) навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).

Звертаємо увагу, що для проходження ДПА можна обрати й математику, й історію України.

У разі проходження ДПА у формі ЗНО з іноземної мови, випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які вивчали цю іноземну мову:

• на рівні стандарту або академічному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання завдань 1–32 і 49–59 (43 завдання);

• на профільному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання усіх завдань тесту (59 завдань).

Також у 2018 році ДПА у формі ЗНО з української мови і літератури (українська мова) проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту.

Як оцінки за ДПА буде зараховано результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи або частини з них (залежно від навчального предмета).

Щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у 2017/18 навчальному році (Лист МОН № 1/9-27 від 22.01.18 року)

Щодо проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти в 2017/2018 навчальному році (Лист МОН № 1/9-185 від 27.03.18 року

Розклад

проведення державної підсумкової атестації

за курс базової загальної середньої освіти

у 2017/2018  навчальному році

№ з/-п

Дата проведення ДПА

Час початку ДПА

Клас, у якому проводиться ДПА

Назва предмета

29.05.2018

Українська мова (диктант)

9-В

Математика (інтегрована письмова робота з алгебри та геометрії)

04.06.2018

9-В

Іноземна мова (англійська) (письмово)

Розклад

проведення державної підсумкової атестації

за освітній рівень початкової загальної середньої освіти

у 2017/2018  навчальному році

Дата проведення ДПА

Час початку ДПА

Клас, у якому проводиться ДПА

Назва предмета

4-А

4-Б

4-В

4-Г

4-А

4-Б

4-В

4-Г

Українська мова

Державна підсумкова атестація випускників загальних середніх навчальних закладів І ступеня (початкова школа) розпочнеться 15 травня, ІІ ступеня (основна школа) - 1 червня, а для випускників шкіл ІІІ ступеня – 23 травня. Перелік предметів, з яких буде проводиться державна підсумкова атестація для випускників шкіл І - ІІ ступенів, порівняно з минулим роком, не зміниться. Зокрема, для загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня – це українська мова, літературне читання, математика.

У навчальних закладах II ступеня, як і минулого року, випускники обов’язково складатимуть ДПА з української мови та математики, а також ще з одного предмета, який буде обирати педагогічна рада школи. Це може бути один із предметів з такого переліку: зарубіжна література, іноземна мова, історія України, всесвітня історія, правознавство, географія, біологія, хімія, фізика, інформатика, мова національної меншини для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням або вивченням такої мови та інтегрований курс літератури.

Що стосується державної підсумкової атестації випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів (шкіл ІІІ ступеня), то вона розпочнеться з 23 травня і буде проходити у формі зовнішнього незалежного оцінювання. ДПА у формі ЗНО учні складатимуть з предметів: українська мова, математика або історія України та ще з одного предмета за власним вибором.

Крім того, у навчальному закладі для випускників ЗНЗ з навчанням або вивченням мов національних меншин, може бути проведена державна підсумкова атестація з мови національної меншини за бажанням самого випускника.

ПОЛОЖЕННЯ про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти

Наказ МОН від 20.10.2016 №1272 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів у 2016/2017 навчальному році»

Наказ МОН України від 30.12.2016 № 1696 "Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 20 жовтня 2016 р. № 1272"

Лист МОН № 1/9-149 від 13.03.17 року Про проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах, у 2016/2017 навчальному році