Щодо виконання вимог Закону України

Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні

В Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 56 Харківської міської ради Харківської області створені сприятливі умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами,  забезпечено їх безперешкодним доступом до всіх приміщень школи.

З 1 вересня 2018 року у закладі відкрито клас з інклюзивною формою навчання; працює асистент вчителя, практичний психолог.

Заклад співпрацює з «Харківським інклюзивно-ресурсним центром Харківської міської ради» (адреса: м.Харків, вул.Гвардійців-Широнінців,буд.38 Г), де можуть отримати консультації педагогічні працівники з питань роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, батьки та учні. Є можливість отримати додаткові освітні послуги - індивідуальні корекційно-розвиткові заняття  практичного психолога, логопеда (при ІРЦ);

Для дітей з інклюзивною формою навчання адаптовано навчальні програми та плани, створено позитивний клімат шкільного середовища;

Наявні належні умови для перебування у закладі дітей з особливими освітніми потребами:

• діє кнопка виклику;

• організовано чергування;

• виконано поточний ремонт класної кімнати.

Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення, враховано використання кольорів, розташування меблів і обладнання відповідно до санітарних вимог. У закладі дотримується тепловий режим. Працює харчоблок. Забезпечується регулярність вологого прибирання, використання всіх видів провітрювання.

Шкільна та пришкільна території підтримуються в належному стані.

Кнопка виклику знаходиться на висоті 80 см

Порядок організації інклюзивного навчання у закладах освіти

Новий Порядок організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти почне діяти з 01.01.2022