ІСТОРІЯ

Свій життєвий шлях наш заклад розпочав у 1970 році. Серед чудової природи по вулиці Світлій 9 була побудована школа.

Сьогодні Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 56 Харківської міської ради Харківської області – 50 років. Школа російськомовна, працює в одну зміну. Навчально-виховний процес забезпечують 59 педагогів та 899 учнів. З 2003 року впроваджується профілізація в 10-11 класах. Учні-старшокласники мають можливість обрати профіль до душі серед фізико-математичного, екологічного. У старших класах викладають найдосвідченіші вчителі. Для більш глибокого засвоєння знань, для всебічного розвитку учнів у школі працюють спортивні секції волейболу та баскетболу; гуртки за інтересами: „Влучний стрілець”, „Кенгуру”, „Екологія і ми”, „Юні пожежні”, „Юні інспектори дорожнього руху”, хор, а також факультативи.

З 2004 року на базі школи працював експериментальний майданчик від ЦІППО АПН України з проблеми: „Педагогічне керівництво навчально-виховним процесом процесом з розвитку комунікативних здібностей учнів”. Термін Всеукраїнського експерименту – 2006-2010 роки. З 2006 року наша школа стала базовою щодо впровадження в навчально-виховний процес курсу „Школа проти СНІДу”. У 8-11 класах спеціально підготовленими вчителями проводяться тренінгові заняття, спрямовані на формування здорового способу життя серед молоді.У центрі всього навчально-виховного процесу – дитина як особистість. Філософія закладу має такі складові, як: - кожний учень – це неповторна особистість, яка має певні творчі здібності; - лише творчий педагог здатний виховати творчого учня; - основне завдання школи, вчителя – створити умови для успішного навчання й виховання підростаючого покоління. Школа № 56 активно співпрацює з Центром координації й міжнародних стосунків ЦІППО АПН України, ХАНО, ХНПУ ім. Г.С.Сковороди, КЗ "Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості" , Центром українського козацтва. Понад десяти років як налагоджені творчі звُязки колективу школи з Окремим науково-освітнім центром українського козацтва. За цей час учителі та учні брали участь у багатьох конкурсах, турнірах, присвячених історії, культурі, звичаям і традиціям українського козацтва. Традиційним у школі стало свято „Ми роду козацького діти” до Дня українського козацтва.

Наприкінці кожного навчального року колектив школи вітає найкращих учнів – переможців олімпіад, турнірів, творчих конкурсів. Свято „Обдарована молодь” збирає всю нашу дружню родину: вчителів, учнів, батьків, представників громадськості. Мріємо, щоб наші учні самореалізувалися в дорослому житті, були конкурентноздатними на ринку праці. Наші діти – наше майбутнє, світле й чарівне! Їм творити в Україні добрі справи, а ми, вчителі, завжди готові прийти на допомогу.

ДИРЕКТОРИ ШКОЛИ

Жолтикова Софія Кузьмівна 1970-1983