Запобігання торгівлі людьми

Проект «Запобігання торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад» виконується із січня 2009 року трьома партнерськими організаціями. Основним виконавцем проекту є Міжнародна організація з Міграції (компонент «Запобігання торгівлі людьми»), партнерами проекту є Український фонд «Благополуччя дітей» (компонент «Соціальна робота») та Західноукраїнський ресурсний центр (компонент «Розвиток громади»). Проект фінансується з коштів, наданих Швейцарським Бюро співпраці в Україні у рамках програми запобігання торгівлі людьми. Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту. Проект розраховано на три роки.
Мета проекту – зменшити негативні наслідки торгівлі людьми та неконтрольованої міграції у окремих регіонах України через широке залучення місцевих соціальних працівників та педагогів, а також через підготовку та підтримку громадських активістів у місцевій роботі на основі розвитку громад.
Проект розпочав роботу у чотирьох регіонах: у Львівській, Донецькій, Івано-Франківській областях України та у Автономній Республіці Крим. У кожній з областей проект обрав чотири населених пункти (два сільських та два міських), на базі яких буде здійснюватися робота, яка включає навчання для громадських активістів та соціальних працівників, реалізацію програми малих проектів, дослідження стану міграції та роботу у громадах, спрямовану на зменшення відтоку трудових ресурсів з України.
Головною цільовою групою проекту є підлітки та молоді люди, які стоять перед життєвим вибором – мігрувати за кордон або залишатися в Україні. Завдання проекту полягає у тому, щоб допомогти громадам створити у себе більш сприятливе середовище, щоб молоді люди були схильні залишитися в Україні, а не виїжджати за кордон. Для цього проект працюватиме безпосередньо з молоддю, а також залучатиме громадських активістів, сільські ради, школи, міські соціальні та медичні установи, за підтримки місцевої державної влади, органів самоврядування та громадських організацій.
На місцевому рівні проект має намір працювати за підтримки ініціативних груп на основі громад сіл, а також груп активістів у цільових містах, під керівництвом місцевих координаторів, з метою забезпечення підтримки заходів та ініціатив проекту.
Компонент проекту «Розвиток громади» надаватиме інформаційні, консультаційні та навчальні послуги для місцевих громад у відібраних проектом селах та районних містах. Громади, які приймають у проекті, отримають можливість проходження навчання з розвитку громад, соціальної роботи та запобігання торгівлі людьми; також передбачена програма малих грантів для партнерських сіл проекту. На базі кожного села - партнера проекту працюватиме місцевий координатор, обраний з місцевих мешканців.

Завдання компоненту:
Розробка та впровадження в загальноосвітніх навчальних закладах програми для учнів «Особиста гідність. Безпека життя . Громадянська позиція».
Забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів методично-інформаційними матеріалами з питань профілактики торгівлі людьми.
Підвищення професійної компетентності фахівців соціальної сфери з питань профілактики торгівлі людьми в громаді.
Створення міжвідомчої мережі підтримки профілактичної роботи щодо торгівлі людьми в загальноосвітніх навчальних закладах.
Обмін досвідом пілотних громад з питань ефективної профілактики торгівлі людьми.

НАКАЗ МОНМСУ " 19 "   07    2012р.   №   827

Про затвердження плану заходів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту щодо запобігання торгівлі людьми на період до 2015 року

ПРОГРАМА виховної роботи з питань протидії торгівлі дітьми «ОСОБИСТА ГІДНІСТЬ. БЕЗПЕКА ЖИТТЯ. ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ»

Запобігання торгівлі людьми: інформаційно-методичні матеріали

Профілактична робота з протидії торгівлі людьми в навчальних закладах Автори: Гриценок Л.І., Лунченко Н.В., Ерстенюк О.В.