Профілактика злочинності серед неповнолітніх

У  К  Р  А  Ї  Н  А

НЕМИРІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

В І Д Д І Л  О С В І Т И

22800 , м. Немирів, вул. Некрасова 9, e-mail: [email protected]    тел.(факс)2-28-18

Від 15.01.2018 №01.21-46

На № _____________від _________________

Керівникам закладів

загальної освіти

Відділ освіти райдержадміністрації на виконання листа Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 22.12.2017 №1/9-707 «Щодо профілактики злочинності серед неповнолітніх», інформує, що упродовж 11 місяців 2017 року здійснено 6308 кримінальних правопорушень, що вчинені дітьми або за їх участю. Із них: 198 особливо тяжких правопорушень, 3769 крадіжок, 531 грабіж,240 крадіжок з квартир, 18 вимагань, 196 шахрайств, 50 незаконних поводжень зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами, 131 кримінальне правопорушення щодо незаконного заволодіння автомобілями, 119 хуліганств, 205 злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, 27 умисних вбивств, 62 умисних тяжких тілесних ушкоджень, 13 умисних тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого, 4 кримінальні злочини щодо незаконного позбавлення волі або викрадення людини.

Вінницька область посідає 7 місце серед регіонів України за вчинення   кримінальних правопорушень неповнолітніми (324) попереду Одеська (564), Харківська (435), Дніпропетровська (372), Донецька (338), Закарпатська (334), Кіровоградська (326) області.

Відділ освіти  просить:

• спільно з підрозділами поліції, службами у справах дітей та батьківською громадськістю здійснити аналіз кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми;
  • налагодити міжвідомчу взаємодію щодо профілактики злочинності та насильства в дитячому середовищі, приділивши увагу позаурочній зайнятості учнів з числа груп ризику, дітей які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • на інформаційних стендах та сайтах закладів освіти розмістити інформацію до кого із керівників або педагогічних працівників закладу освіти можуть звертатись учні/батьки для вирішення питань, що стосуються збереження життя чи здоров'я, а також захисту прав та інтересів дитини;
  • поширити серед учасників освітнього процесу інформацію та розмістити на сайтах закладів освіти електронні банери Національної дитячої «гарячої лінії» - 116111, яка є безкоштовною, анонімною та конфіденційною. Консультування по будням з 12 до 20 години та суботу з 12 до 16 години проводять компетентні, у дитячих питаннях, психологи, соціальні педагоги, соціальні працівники та юристи.

Розв'язання зазначених кримінальних та соціально-педагогічних проблем полягає в опорі на цілісні психолого-педагогічні технології, реалізації проектного та особистісно орієнтованого підходів до здійснення корекційно-розвивальної виховної роботи, а тому Міністерство рекомендує вжити заходів щодо 100 % забезпечення закладів освіти посадами практичних психологів та соціальних педагогів.

Просимо зміст листа довести до відома педагогічних працівників та учнів  закладів освіти для врахування в освітньому процесі.

Інформацію про проведену роботу надіслати відділу освіти

до 16 березня 2018 року на електронну адресу [email protected]

Начальник відділу освіти                                                    В.Чега

Ємець Н.В.