Правильна постава

Правильна постава - що необхідно знати батькам

Першого вересня всі діти пішли на заняття. За час, проведений в школі, формується не тільки багаж знань для подальшого навчання, але і хребет, необхідний для повноцінного здорового життя.

Скелет людини розвивається приблизно до 20-25 років, але найбільш значні зміни відбуваються до 15-16. Неправильно організовані заняття в школі можуть привести до серйозних проблем з хребтом і поставою надалі.

Відвідуючи школу, діти стикаються з декількома негативними чинниками.

1. Необхідність носити важкі сумки з підручниками. Цього повністю уникнути не можна, але можна зменшити до мінімуму цей негатив. Треба користуватися ранцями - переносячи таким чином вантаж, діти симетрично навантажують хребет, що виключає бічне викривлення (сколіоз). При використанні звичайних портфелів треба підказати дитині, щоб він частіше міняв руку.

2. Необхідність тривалий час сидіти за партою в нерухомій позі. Організм дитини та її хребет розрахований на рух - тривале статичне положення протиприродно. Прагнучи компенсувати цей недолік, діти «крутяться» за партою, і це нормально, треба тільки спочатку навчити їх правильно сидіти, щоб вони поверталися в правильне вихідне положення.

Тут, на жаль, батьки стикаються з непереборною перешкодою - однотипні стандартні парти та стільці в школі. А адже саме від цього залежить посидючість дитини і здатність його сприймати інформацію. Важко вимагати від дітей уваги до навчання, якщо ноги «бовтаються» високо від підлоги або коліна упираються в парту. В обох випадках дитина буде мимоволі відволікатися від навчання, міняючи позу за партою. По можливості треба контролювати учбове місце і підбирати стіл і стілець відповідно зростанню.

На відміну від школи, удома є можливість зробити повноцінне робоче місце для дитини. Воно має виглядати так: спинка стільця - вище плечей, сидіння - жорстке і рівне, його висота повинна дорівнювати довжині гомілки (якщо стопи не дістають до підлоги, то треба під ноги поставити лавку), глибина сидіння - не більш 4 / 5 довжини стегон. Висота робочого стола повинна відповідати зростанню (кришка столу - на рівні ліктя зігнутої руки). Під столом повинно бути місце для витягнутих ніг. Положення ніг треба періодично міняти: зігнути - витягнути. Припиняйте спроби дітей сидіти, як дорослі, нога на ногу (стегно на стегно).

Треба пам'ятати про те, що майже всі проблеми з поставою і здоров'ям дорослих людей мають своє коріння в дитинстві. Неправильне положення тіла сидячи або стоячи призводить до того, що певні м'язи спини напружені, а протилежні розслаблені. Так як всі м'язи спини кріпляться до хребта, це неприродне зусилля передається на хребет, викривляючи його в яку-небудь сторону. Викривлення в свою чергу призводить до затискання корінців спинного мозку і, відповідно, до порушення в роботі внутрішніх органів, які пов'язані з пошкодженими корінцями. Багато хронічні хвороби внутрішніх органів зрілої людини розвиваються внаслідок незручного становища за партою в школі.

Уникнути проблем з хребтом у дитини можна завдяки регулярному огляду і виконанню разом з ним вправ профілактичної гімнастики.

Правильна постава

1. Пряме положення голови і хребта.

2. Симетричні, розташовані на одній висоті лопатки.

3. Горизонтальна лінія ключиць.

4. Однакові «трикутники талії» («віконця» утворені контуром талії і опущених рук).

5. Симетричне положення сідниць.

6. Однакова довжина ніг і правильне положення стоп: внутрішні їх поверхні повинні стикатися від п'ят до кінчиків пальців.

Якщо один або декілька з цих ознак не дотримуються, є підстава запідозрити сколіоз. Точний діагноз і методику лікування можна дізнатися тільки у фахівця в лікувальному закладі.

Профілактичні огляди треба робити вдома один раз на два тижні. Чим раніше виявиться проблема, тим легше її вирішити. Хребет дуже чуйно реагує на зовнішнє позитивне вплив. Індивідуальні вправи для корекції хребта і постави підбирає лікар, а ось профілактикою треба займатися батькам. Краще всього проводити спільні тренування вечорами, вони будуть корисні як батькам, так і дітям.

1. Стоячи на носках, з піднятими вгору і зчепленими в замок руками, похитувати тулубом з боку в бік. На виконання цього разминочного вправи відводиться 3-4 хвилини.

2. Нахили в сторону з піднятою вгору рукою, друга при цьому відводиться за спину. Повторити 10-12 нахилів в кожну сторону.

3. Лежачи на спині і не відриваючи ніг від підлоги, розводити руки в сторони і одночасно прогинатися.

4. Лежачи на животі витягнути руки вперед. Одночасно підняти верхню частину тулуба і одну ногу. Повторити 10-12 разів, міняючи ногу.

5. Лежачи на животі, витягнути вперед руки, тримаючи в них палицю. Піднімати руки вгору і одночасно прогинатися назад, потім повертатися у вихідне положення.

6. Стоячи рачки, підняти одну руку і одночасно витягнути протилежну ногу, потім повернутися у вихідне положення. Повторити кілька разів, міняючи руки і ноги.

7. Лежачи на спині, витягнути руки вздовж тулуба. Відновити дихання і відпочивати.

Спільні тренування батьків і дітей мають не тільки терапевтичний, але і більш потужний психологічний ефект. Крім того, не варто забувати про плавання, йогу, танці або інших видах фізичних навантажень, які до душі дитині.