Правила внутрішнього розпорядку

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО РОЗПОРЯДКУ ДЛЯ УЧНІВ ЗОШ № 56

Прихід учня до навчального закладу

• Приходити до школи за 15 хвилин до початку занять

• Наявність змінного взуття для кожного учня 1-11-х класів обов'язкова. Відсутність змінного взуття може бути підставою для недопущення учнів до уроків.

• Учням забороняється приносити до навчального закладу предмети, які не мають відношення до навчально-виховного процесу.

• Якщо поряд є вчителі, молодші школярі, батьки, необхідно пропустити їх, а потім йти самому. Хлопці пропускають вперед дівчат.

• Якщо пропущено хоч один день занять, необхідно мати документ ( 1, 2 дні – пояснювальна записка від батьків, 3 і більше – довідка від лікаря), який надати класному керівникові. Зовнішній вигляд

• Приходити до школи необхідно в чистій та випрасуваній шкільній формі встановленого зразку, у чистому взутті. Для 9-11-х класів обов'язковим є діловий стиль одягу.

• Зачіска повинна бути охайною.

• На уроки фізичної культури, хімії, Захисту Вітчизни для юнаків і на заняття в шкільній майстерні приносити відповідний одяг.

Поведінка учня на уроках

• Після дзвоника зайняти своє місце у класі, утримувати його в чистоті.

• Приготувати все необхідне для уроку на перерві: підручники, зошити, щоденник, навчальне приладдя тощо.

• Коли вчитель заходить до класу, мовчки підвестися, привітатися з ним, сідати тільки після дозволу вчителя.

• За столом сидіти рівно, уважно слухати пояснення вчителя та відповіді учнів.

• Виконувати вимоги вчителя.

• Під час навчальних занять забороняється користуватися мобільними телефонами.

• Виходити відповідати з щоденником. Відповідати голосно, не поспішаючи. • Якщо хочеш поставити вчителеві запитання або відповісти, підніми руку. З дозволу вчителя підведись і постав питання (дай відповідь).

• Не можна виправляти відповіді учнів без дозволу вчителя, підказувати.

• Під час уроку необхідно дотримуватися порядку, не залишати після себе на столі сміття, папір

.• Виходити з класу слід спокійно, тільки з дозволу вчителя.

• Користуватися приладдям для занять тільки з дозволу вчителя, виконуючи правила безпеки. Поведінка учнів на перерві

• У класі на перерві залишаються тільки чергові, які готують кабінет до уроку.

• У приміщенні школи треба дотримуватися порядку, розмовляти спокійно. Не підніматися без необхідності на інші поверхи.

• Дотримуватися правил пересування на сходах: правий бік – підйом, лівий - спуск.

• Учням забороняється бігати сходами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази і жести.

• Вітатися з робітниками школи, батьками та іншими дорослими.

• Дбати про чистоту в школі.

• Після дзвоника на урок не затримуватися в коридорі.

• Курити учням у приміщенні школи та на її території суворо забороняється.

• Пересуватися по адміністративній частині 2-го поверху тільки у виняткових випадках.

• Cумлінно ставитися до зауважень чергових учнів по школі.

Поведінка учнів поза школою

• Поводитися ввічливо.

• Сідати в міському транспорті тільки тоді, коли всі дорослі сіли і є вільні місця.

• Бути уважними до дорослих, маленьких дітей, хворих, літніх людей.

• Дбайливо ставитись до природи.

• Забороняється вживати алкогольні напої, курити.

Загальні правила

• Учні школи зобов’язані старанно вчитися, зразково поводитись, брати участь у громадському житті та суспільно корисній праці.

• Учні 5-11-х класів чергують по школі відповідно до графіка, затвердженого директором навчального закладу.

• Заборонено самовільно залишати приміщення школи до закінчення навчальних занять.

• Після закінчення занять та позаурочних заходів учні не мають права знаходитись у приміщенні школи без нагляду педагогічних працівників.

• У разі погіршення стану здоров'я, виникнення непередбачених обставин учень може залишити навчальний заклад лише з відома класного керівника або адміністрації школи.

• Учень, який став очевидцем (учасником) нещасного випадку, конфліктної чи надзвичайної ситуації, повинен негайно сповістити про це вчителя, класного керівника.

• Якщо учні заподіяли школі збитків, то вони відшкодовуються за рахунок батьків або осіб, що їх заміняють.

• Дбайливо ставитися до матеріальних цінностей школи, до державного, громадського і особистого майна.

• Забороняється виносити шкільне майно з кабінету без дозволу вчителя.

• Дотримуватися законодавства, моральних, етичних норм.

• Дотримуватися правил особистої гігієни.

• Піклуватися про своє здоров’я і безпеку свого життя і однокласників.

• Дотримуватись чистоти і порядку в приміщенні та на території закладу.

• Діяти на благо навчального закладу, піклуватися про честь і авторитет установи.

Дані правила внутрішнього розпорядку є обов'язковими для виконання всіма учнями школи.