Перший урок у 2018/2019 році

Перший урок в навчальному році — важлива подія як для усіх учнів, так і для їхніх батьків та вчителів. Саме тому підготовка до цієї дати повинна бути належною. Окрім урочистих заходів обов’язковим, як дає зрозуміти програма Міністерства освіти, 1-го вересня є і проведення першого уроку.

РЕКОМЕНДОВАНІ ТЕМИ

Щорічно міністерство пропонує свої варіанти тем для першого шкільного заняття. Такі теми не є обов’язковими та можу коригуватись вчителем. Важливо, щоб початок нового навчального 2018-2019 року налаштував дітей на навчання, дав їм достатню мотивацію та корисні роздуми.

Обираючи ту чи іншу тему, вчителі повинні:

• орієнтуватись на вік школяра;
  • враховувати актуальність проблематики.

Так, для початкових — 1-4-х класів, доречними стануть такі теми:

• “Діти об’єднують Україну”;
  • “Я люблю свою країну”;
  • Добре тим, хто вміє дружити”;
  • “Краса людини — її доброта”.

Учням 5-9-х класів можна запропонувати більш серйозні теми, що стосується політики країни, важливих екологічних чи інтеграційних процесів, наприклад:

• “Наші земляки — герої Революції Гідності”;
  • “Хочемо, щоб усі жили в мирі”;
  • “Розкажемо Європі про себе”;
  • “Українці серед інших європейських націй”;
  • “Добрототворення — наша мета”;
  • “Повага до європейських цінностей”;
  • “Історія нескорених”

Для 10-11-х класів корисними будуть обговорення на теми:

• “Як я бачу партнерські відносини Україна-ЄС”;
  • “Будуємо справжню демократичну країну”;
  • “Прагнемо миру!”.

Яка б тема першого уроку в новому 2018-2019 навчальному році не звучала, в будь-якому разі вона повинна посприяти вихованню та розвитку ціннісного ставлення особистості до держаності, суспільства та окремої людини. Важливо пояснити школярам, що ціннісне ставлення до кожної окремої людини передбачає
соціальну відповідальність, чесність, терпимість до іншого, хоробрість та здатність постояти за себе та інших, добросовісність, правдивість, вміння працювати в колективі та здійснювати колективну роботу, ефективно протистояти будь-яким проявам насильства та жорстокості, готовність допомагати та підтримувати.

Орієнтовні теми для проведення Першого уроку в 2017/2018 навчальному році

“Європа – наш цивілізаційний вибір”

“Щоб історію пізнати треба інтеграл нам взяти”
(матеріали з математики, історії, географії, літератури
для проведення інтегрованого Першого уроку)

“Україна на карті Європи”
(розробки уроків та позакласних заходів
для проведення Першого уроку в 2017/2018 навчальному році)

Використання електронного контенту
при моделюванні Першого уроку в 2017/2018 навчальному році

Джерело: http://koippo414.at.ua

Традиційно новий навчальний рік розпочнеться з Першого уроку виховного спрямування. А оскільки у 2016 році в нашій країні відзначається 25-та річниця Незалежності, то і тематика Першого уроку присвячена саме цій даті.

Пропонується така тема Першого уроку для учнів 1-4 класів: «Це наше і це твоє».

При обранні теми, підготовці і проведенні уроку доцільно звернути увагу на питання історії українського державотворення, розвитку та зміцнення держави, історії державних символів України. Це може бути урок-роздум про історичну долю України, героїку сучасних захисників суверенітету і територіальної цілісності країни, розмова з учнями про сьогодення і перспективи України.

Пропонуємо матеріали до проведення Першого уроку:

Матеріали сайта http://infosvit.if.ua/

Про проведення 1 вересня 2016 року Першого уроку  (Лист МОН Від 20.07.2016 №  1/9-385)

Міністерство освіти і науки визначило порядок організації Першого уроку у 2015/2016 році (лист Міністерства 1/9-354 від 24.07.2015).

Міністерство рекомендує загальноосвітнім та професійно-технічним навчальним закладам розпочати 2015/2016 навчальний рік за тематикою, що відповідала б принципам Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, що затверджена наказом МОН від 16.06.2015 № 641. Конкретну тему Першого уроку навчальні заклади визначатимуть самостійно.

Перший урок у 2015/2016 навчальному році (розробки)

Конспекти Першого уроку

Матеріали до Першого уроку