Дошкільна освіта

ДОШКІЛЬНА ОСВІТА В УКРАЇНІ. РОЗ'ЯСНЕННЯ МІНОСВІТИ

Ст. 8 Закону України "Про дошкільну освіту" передбачено, що сім'я зобов'язана сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечувати дошкільну освіту в сім'ї відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти.

Обов'язкова дошкільна освіта для дітей старшого дошкільного віку є необхідністю.

Ніяких спеціальних програм, а тим більше підручників, про які часто згадується у засобах масової інформації, для організації роботи з дітьми старшого дошкільного віку не потрібно.

Обов'язковість дошкільної освіти для дітей п'ятирічного віку не означає заміну дошкільної освіти на шкільне навчання, діти не повинні сісти за парти, як першокласники у школі, навчатися писати, читати тощо.

Дітей старшого дошкільного віку будуть приймати до дошкільного навчального закладу протягом календарного року.

Обов'язковість дошкільної освіти не означає, що діти повинні перебувати у дошкільному навчальному закладі кожного дня та протягом дня.

Батьки мають право вибирати різні форми здобуття дітьми дошкільної освіти.

Ніяких документів про отримання дітьми дошкільної освіти не передбачається.

Программа розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт»

Добірка книг із серії "Крок до школи"

Базовий компонент дошкільної освіти в Україні