21 лютого - Міжнародний день рідної мови

21 лют. 2012
21 лютого - Міжнародний день рідної мови

21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Цей день відзначають щороку, починаючи з 2000р. Про "підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності" було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня - 17 листопада 1999 року в Парижі (Франція).

Оскільки з 6 тис. розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної належності особи. Організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

День обрали на знак пам'яті подій у 1952 році, коли в столиці Бангладеш Дацці розстріляли демонстрацію студентів, які вимагали захистити свою рідну мову бенгалі і визнати її однією з державних.

Зі слів фахівців, будь-яка мова під загрозою зникнення, якщо у суспільстві її перестають вивчати понад 30% дітей.

Як наголошують в атласі мов ЮНЕСКО, за останні 300 років з існуючих 6 тис. мов у світі 200 зникло. Приблизно 2,5 тис. мов перебувають під загрозою зникнення.